Zaloguj się!
szukaj:
Menu główne
strona główna
intranet
logowanie
katalog stron
księga gości
kontakt
Biblioteka ZSMS
Katalog biblioteczny
wyszukiwanie
Nabór 2012
Informator dla gimnazjalistów
oferta edukacyjna
charakteryst. szkół
wymag. dokumenty
regulamin naboru
terminy
gwarancje pracy

pobierz podanie
nabór elektroniczny
Nabór elektroniczny
Na nowy rok szkolny
wykaz podręczników do przedmiotów ogólnokształcących
wykaz podręczników do przedmiotów zawodowych
dofinansowanie zakupu poręcznikow
Nasze miasto
Herb Bytomia

Urząd Miejski w Bytomiu

Logo Bytomia

Urząd Miejski w Bytomiu
Święto Patrona Szkoły
wykaz imprez
pokaz - chemia sam.
konkurs
pokaz - klimatyzacja
spotkanie z alpinistą
60-lecie Szkoły
wykaz imprez
parada
centralne obchody I
centralne obchody II
fizyka w sporcie
Wydarzenia
odszedł papież ...
wizyta MENiS
detektywi u nas
katastrofa samolotu
piszą o nas
list Marii Mordarskiej
Prezentacja Szkoły
wizja i misja szkoły
struktura kształcenia
lokalizacja
historia
nasz patron
budynek szkoły
szkolne korytarze
zaplecze socjalne
galeria zdjęć
Środowisko szkolne
dyrekcja
nauczyciele
uczniowie
absolwenci
administracja
sympatycy
Baza dydaktyczna
prac. informatyczna
prac. samochodowe
prac. mechaniczne
prac. mechatroniczna
prac. chemiczna
prac. fizyki
prac. CNC
inne pracownie
obiekty sportowe
biblioteka i czytelnia
strzelnica
CKP
praktyki zawodowe
nauka jazdy
Osiągnięcia
wykaz
superprodukcja
nasze pojazdy
prace dyplomowe
sukcesy
dyplomy
Z życia szkoły
ustroń 2009
gala VIII przeglądu
szombierki 2006
czantoria 2006
świat fizyki 2006
zjazd absolwentów
parada sam. 2006
dni Bytomia 2006
konkurs historyczny
XV rajd mechanika
parada poj. zabytk.
otrzęsiny 2005
z księgi gości
Kontakt
adres, telefony, fax
dojazd
księga gości
korespondencja
rekomenduj nas
autorzy
Inne
działy artykułów
działy newsów
pogoda
sterowniki
archiwum zsms
Nasze LOGO
Logo ZSMS w Bytomiu
Ważne linki
MEN  - Warszawa
CKE  - Warszawa
OKE  - Jaworzno
KO    - Katowice
WOM - Katowice
KOWEZiU - Warszawa
Europa
Europejski Fundusz Społeczny
www.efs.gov.pl


Portal Unii Europejskiej

www.europa.eu.int
Menu użytkownika
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Facebook
znajdź nas

facebook

na faceboooku
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 2
jesteś naszym
00000 gościem !!!
Artykuły > Imprezy > Jubileusz 60-lecia Szkoły

Jubileusz 60-lecia Szkoły

W roku szkolnym 2004/2005 obchodzimy Jubileusz 60-lecia Szkoły, z okazji którego organizujemy cykl imprez. Niektóre z nich już się odbyły i odnotowujemy je właśnie w tym miejscu. Kolejne informacje będziemy tu zamieszczać na bieżąco.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii w oddzielnych artykułach poświęconych poszczególnym wydarzeniom.


Parada na 60-lecie Szkoły
poniedziałek - 18 października 2004 r.

Dnia 18 paździrnika 2004 roku w godzinach 11.00-13.00 odbyła się parada, rozpoczynająca obchody jubileuszu 60-cio lecia ZSMS w Bytomiu.
Kolorowy pochód, który przeszedł ulicami miasta, promował naszą szkołę, przedstawiając jej historię oraz obecne kierunki kształcenia i możliwości rozwoju uzdolnień i zainteresowań. W barwnym korowodzie wzięło czynny udział 376 uczniów.
Meta parady była na Rynku, gdzie odbył się koncert trzech zespołów hip-hopowych (dwa z nich tworzą uczniowie ZSMS). W zabawie brali udział nie tylko uczniowie, ale i mieszkańcy miasta, którzy dołączyli się do przemarszu, słuchali koncertu lub z zainteresowaniem oglądali nasze szkolne samochody.
Organizatorzy parady (mgr Ilona Janas i mgr Ewa Wiśniewska) serdecznie dziękują nauczycielom i uczniom, których zaangażowanie pozwoliło na realizację tak ogromnego przedsięwzięcia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z parady ...


Spotkanie z absolwentem szkoły z 1995 roku
wtorek - 19 października 2004 r.

W dniu 19 października 2004 roku gościł w naszej szkole mgr inż. Aleksander Mateja, absolwent szkoły z 1995 roku. Spotkanie przebiegało w atmosferze wspomnień o szkole.
Pan A. Mateja zwrócił szczególną rangę techniki w życiu zawodowym. Podkreślił też jak ważna jest znajomość języków obcych, a zwłaszcza języka technicznego z określonej branży.


Spotkanie pracownikiem naukowym Politechniki Śl. w Gliwicach
środa - 20 października 2004 r.

20 października na spotkanie z uczniami technikum samochodowego został zaproszony pracownik naukowy Politechniki Śl. w Gliwicach dr inż. P. Ubysz. Wygłosił on wykład na temat "Sprawność silnika a zużycie przebiegowe samochodów osobowych". Uczniowie mogli się dowiedzieć, w jaki sposób oszczędnie eksploatować samochód.
Dr inż. P. Ubysz przedstawił również ofertę kształcenia na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej.

Spotkanie z profesorem Wojciechem Roszkowskim
piątek - 22 października 2004 r.

W ramach obchodów Jubileuszu Szkoły 22 października 2004 roku naszym gościem był prof. Wojciech Roszkowski - wybitny historyk, autor książki o dziejach naszego kraju w XX wieku, deputowany do Parlamentu Europejskiego.
W pierwszej części spotkania Pan Profesor, w bardzo przystępny sposób, opowiedział o celach i zasadach funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, a następnie odpowiadał na pytania uczestników spotkania. Pytania dotyczyły głównie problemów naszego regionu, który boryka się z konsekwencjami polityki restrukturyzacji przemysłu ciężkiego. Większość uczniów wraz z rodzinami boleśnie odczuwa skutki zmian gospodarczych, dlatego też w ich wypowiedziach było dużo troski o przyszłość własną i Śląska. Ostatecznie dyskusja zakończyła się prośbą do naszego gościa, aby, jako eurodeputowany reprezentujący w Sztrasburgu nasz region, głośno mówił o trudnej sytuacji i problemach ludzi tu mieszkających.


Centralne obchody na 60-lecie Szkoły
sobota - 23 października 2004 r.

Centralne obchody 60-lecia Zespołu Szkół Mechaniczno-Samochodowych zostały zainaugurowane uroczystą Mszą św. koncelebrowaną, którą odprawił ks. Biskup Gerard Kusz z ks. P. Habrajskim - absolwentem naszej szkoły, zaś posługiwali do niej klerycy- absolwenci i uczniowie. Kościół św. Jacka wypełniony był w tym dniu delegacjami zaprzyjaźnionych szkół narutowiczowskich, nauczycielami emerytowanymi i czynnymi, rzeszą absolwentów i uczniów ZSM-S. Uroczystość uświetniła muzyką Orkiestra Państwowych Szkół Budownictwa i Centrum Kształcenia Ustawicznego. 60-lecie szkoły nie było w tym dniu jedyną okazją do świętowania, bowiem swoją 65 rocznicę urodzin obchodził ks. biskup G. Kusz.

Po Mszy św. wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w akademii przygotowanej przez 54 uczniów naszej szkoły. Młodzież przedstawiła w niej historię szkoły od momentu jej zaistnienia do czasów współczesnych.
Kolejne sobotnie godziny upłynęły na wspominaniu lat spędzonych w tej szkole, nauczycieli, kolegów ze szkolnej ławy. Niektórzy spotkali się po 40 latach, co było dla nich szczególnie wzruszającym przeżyciem, a przyjechali z różnych zakątków świata. Opowieściom o przeszłości, latach dorosłego życia, losach karier nie było końca. Fotografie w oddzielnym artykule ...


Centralne obchody na 60-lecie Szkoły
niedziela - 24 października 2004 r.

W Bytomskim Centrum Kultury miał miejsce dalszy ciąg oficjalnych uroczystości związanych z 60-leciem Szkoły. Przybyli na nie przedstawiciele władz miasta, Wydziału Edukacji, Kuratorium Oświaty oraz innych współpracujących ze szkołą instytucji. Podczas akademii Prezydent miasta Bytomia Krzysztof Wójcik przekazał na ręce Dyrektora szkoły Medal Miasta Bytomia za całokształt osiągnięć szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii ...


Interdyscyplinarna Sesja Naukowa "Fizyka w sporcie"
poniedziałek - 20 grudnia 2004 r.

Dnia 20 grudnia 2004 roku w Zespole Szkół Mechaniczno-Samochodowych w Bytomiu odbyła się interdyscyplinarna sesja naukowa "Fizyka w sporcie" przeznaczona dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Podczas sesji na przykładzie wybranych dyscyplin wykazano, że fizyka odgrywa istotną, a czasem wręcz kluczową rolę w sporcie, że rozumienie i stosowanie jej praw oraz osiągnięć ma istotny wpływ na uzyskiwane rezultaty sportowe. Zostały pokazane najróżniejsze aspekty sportu przez pryzmat praw i zjawisk fizycznych.
Poszczególne pokazy wraz z ich opisem i omówieniem zostały przygotowane przez uczniów w formie projektu, pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego i nauczyciela fizyki.
Zostały zaprezentowane takie dyscypliny sportu jak: koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, gimnastyka, lekkoatletyka, kolarstwo, sporty walki, sporty siłowe, nurkowanie, sporty zimowe.
Głównymi aktorami byli uczniowie-sportowcy, którzy przedstawiając wybrane ćwiczenia, po raz pierwszy korzystali z praw fizyki w sposób świadomy. Podczas pokazów różnych dyscyplin sportowych uczniowie-fizycy wyjaśniali prawa i zasady fizyki wykorzystywane w demonstrowanych ćwiczeniach.

Była to sesja naukowa, jednak organizatorzy dostarczyli jej uczestnikom nie tylko pewną wiedzę, ale i dozę zabawy i emocji. Fotografie z sesji w oddzielnym artykule ...

Materiały przygotowane dla ZSMS w Bytomiu przez T.K., I.J. i P.G.
Opracowane i zamieszczone w serwisie ZSMS dnia 06-12-2004 przez P.G.
Ostatnio aktualizowane dnia 23-12-2004 przez P.G.

komentarz[1] |
© 2004 ZSMS-Bytom. Wszelkie prawa zastrzeżone.
engine powered by jPORTAL 2